Ankara Dershane

Bundan önceki süreçte ve yeni eğitim sisteminde dershaneler her daim öğrencinin yardımına yetişmektedir. Öğrencinin okulda görmüş olduğu konuların pekiştirilmesinde ve hafızada yer etmesinde dershanelerin rolü azımsanamayacak kadar çoktur. Çoğu öğrencinin almış olduğu örgün eğitimin aynı şartlarda olmadığını düşünürsek tamamlayıcı rol olarak dershanelerin bu konuda önemini anlamak gerekir. Birçok öğrencinin ders çalışma saatlerinde farklılık göstermesi, verimli olduğu saatleri etkin olarak kullanamamasından dolayı her yıl ciddi oranda öğrenci başarısız sınavlar vermektedir. Dershanelerin bu konuda vermiş olduğu dikkat eğitimleri de öğrenciye avantaj sağlamaktadır. Özellikle öğrenci velilerinin bu konu hakkında bilgilendirilmesi ve çocuklarının daha iyi bir geleceğe sahip olması adına, velilerin dershaneler ile sürekli işbirliği içinde olması başarıyı mutlak kılacaktır.

Sınavlara Hazırlık

LGS – TYT ve AYT’ YE hazırlık aşamasında olan öğrenci için ankara dershaneleri ayrı bir önem oluşturmaktadır. Öğrenci gruplarının dershanelerde kişi ve yeteneklere göre ayrılması bunun sonucunda butik eğitim anlayışına yakın bir eğitim sistemi geliştirmesi, Ankara dershanelerinin başlıca özelliklerindendir. Öğrencinin eğitim alanına göre yönlendirmeler yapılan bu dershanelerde, özelikle verimli saatlerin dikkatlice kullanılması hedef alınmıştır. Öğrenciyi mental olarak ta gireceği sınavlara hazırlamak sınavda öğrenciye ciddi katkı sağlamaktadır. Burada devreye giren eğitim koçları birebir mental eğitim ve yönlendirmeler ile öğrenciyi sınava ve gelecek hayatına odaklanmasını amaç edinmiştir.

Ankara Dershane Yaz Kursu

Eğitim öğretim yılı sonunda dershaneler öğrencinin bu zamandaki boş vaktini etkin olarak kullanmak adına yaz kursları düzenlemektedir. Burada alınan eğitimler öğrencinin bir sonraki eğitim sezonuna hazır olmasının yanında, yaz boyunca almış olduğu bilgiler ile sınavlara olan hazırlıklarında önemli avantaj elde etmelerini sağlamaktadır. Branş öğretmenleri ve eğitim koçları nezaretin de yaz boyunca faaliyetini sürdüren ankara dershane eğitimde farkındalık yaratmak adına öğrenciye özel hizmetlerde sunmaktadır. Eğitim koçlarının özellikle yaz kurslarında öğrenciye özel aktiviteleri öğrenciyi ruhsal olarak ta iyi duruma getirmektedir. Alınan eğitimler tamamen sınav sonuç odaklı olmakla birlikte hızlandırılmış testler, testlerin değerlendirilmesi, eksik kalınmış olunan konularda ekstra etüd ve tekrar test aşamasını izleyen zincirleme süreç mutlak başarıya şartlanmıştır.

Comments are closed.