Ankara Dershaneler

Ankara dershaneler okul ve eğitim sistemine paralel olarak eğitim anlayışını benimsemişlerdir. Burada öğrencinin temel okul bilgilerinin yanında sınavlara hazırlık aşamasında ciddi bir rolü bulunmaktadır. Ankara özel dershanelerinde öğrenciler özellikle okulda aldıkları eğitimde kısır kaldıkları bölümde dershaneler yardımı ile belirli bir seviye ye gelebilmektedir. Bu bakımdan dershaneler öğrenciler için sunulmuş ve bu amaçta hizmet veren kurumlardır. Özellikle değişen eğitim sisteminde öğrencilerin kendilerini boşluktan kurtarması ve yeni sisteme adaptasyon sürecinde dershaneler öğrencinin yardımına yetişmektedir.

Lgs – Ayt Ve Tyt Ye Hazırlık

Liseye geçiş sınavları, AYT ve TYT ye hazırlık aşamasında öğrenciler için hizmet veren dershanelerde öğrenim gören öğrenciler için hazırlan ders programları güncel eğitim sistemine paralel olarak ilerlemektedir. Öğrencinin kısa kaldığı ya da anlamadığı konularda olan eksiklikleri burada rehber öğretmenler ve bölüm öğretmenleri nezaretinde ekstra çalışmalar yaptırılarak öğrencinin konu üzerinde otorite kurması amaçlanır. Dershanelerde ortalama hazırlık aşamasında ortalama olarak haftalık 1300 ile 1500 arası soru çözdürülerek hızlı bir antrenman yaptırılır. Sorular üzerinde yaptırılan bu antrenman öğrenciye de kişisel yorum ve yeni teknikler geliştirmesinde yardımcı olmaktadır.

Dershane Kişiye Özel Eğitim

Dershanelerin eğitim sistemi haricinde kişiye özel eğitim hizmetleri de ankara dershanelerinde verilmektedir. Burada ki amaç öğrenciyi ilgili konudan soyutlayarak birebir eğitim verilmesidir. Kısa pratik ve bilgiler ile öğrencinin almış olduğu özel eğitim ilgili gireceği sınavda hız kazanması adına çeşitli eğitim teknikleri birebir olarak anlatılmaktadır. Rehberlik öğretmenleri de alınan eğitimleri bu süreçte birebir takip ederek öğrenciyi ruhsal durumdan da hazır hale getirme çalışmalarını bölüm öğretmenleri ile beraber yürütmektedir.

Ankara Dershane Yaz Kursu

Özel okullar gibi ankara özel dershanelerinde yaz tatili süresi boyunca LGS – TYT VE AYT,  sınavlarına hazırlanan öğrenciler için hızlandırılmış kurs hizmeti sunmaktadır. Bu kurslarda özellikle öğrencilere hızlandırılmış testler ve daha önceki yıllarda çıkmış olan sınav soruları haricinde çıkabilecek ters köşe sorular için hazırlık aşamasından geçirmeyi amaçlamışlardır, verilmiş olan bu yaz kursu eğitiminin öğrenciye önemli faydası bulunmaktadır. Sınav stresinden, gelecek kaygısından ve özellikle ruhsak durumdan öğrencilerin bu kurstan faydalanmaları yararlarına olacaktır.

Previous

Comments are closed.