Etimesguttaki dershaneler

İyi bir dershane nasıl seçilmelidir sorusu çoğu anne ve babanın merak ettiği konular arasında yer alır. Etimesguttaki dershaneler bu konuda size fazlasıyla yardımcı olacaktır fakat Etimesgut’taki dershaneler nasıldır sorusundan önce iyi bir dershane nasıl seçilmelidir onu anlatalım. Öyleyse buyurun yazımıza. İşte iyi bir dershane nasıl seçilmelidir sorusunun cevabı…

Şikayetlerine Bakın

İyi bir dershane seçmek istiyorsanız önce çevrenizde bulunan tüm dershanelerin listesini çıkarın ve hepsinin tek ek şikayetlerine bakın. Bunun için tanıdıklarınıza sorabilir ya da internetten araştırma yapabilirsiniz. Sevmediklerinizi ya da içinize sinmeyen dershaneler eleyin ve ardından bu dershane tavsiye ediliyor mu buna bakın.

Tavsiye Ediliyor Mu?

İyi bir dershanenin mutlaka diğer anne ve babalar ya da çocuklar tarafından tavsiye edilmesi oldukça önemlidir.  Eğer dershane bahsettiğimiz bu kişiler tarafından tavsiye ediliyorsa çocuğunuzu gönül rahatlığı ile oraya gönderebilirsiniz.

Eğitim Kalitesi Nasıl?

Eğitim kalitesi bir dershane için oldukça önem arz eden bir konudur ve bir anne baba tarafından asla atlanılmaması gereken bir sorudur. Eğer seçtiğiniz dershanenin eğitim kalitesi iyi değilse öğrencilere iyi bir eğitim vermiyorsa sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Öğrenciler Memnun Mu?

En önemli bir diğer soru ise dershaneden ve eğitiminden orada bulunan öğrenciler memnun mu sorusudur. Eğer aldığınız cevaplar çoğunlukla evet ise bu sizin için oldukça güzel bir haberdir. Çünkü bir dershanenin eğitim kalitesinden ziyade orada bulunan öğrencilerin memnuniyeti de önemli bir etkendir. Bu adımı atlamamak hem sizin için hem de çocuğunuz için önemlidir. Ne de olsa orada eğitim görecek olan kişi çocuğunuzdur bunu unutmayınız.

Başarı Oranı Nedir?

Sanırız en önemli soru dershanenin başarı oranının nasıl olduğudur. Belirlediğiniz dershanelerin başarı oranına bakmayı kesinlikte unutmayın.  Örneğin o sene kaç öğrenci üniversiteyi ya da liseyi kazanmış, veya hangi yerleri kazanmış? Bu soru sizin ve çocuğunuzun eğitim hayatı açısından çok önemlidir. Unutmayın ki başarı oranı yüksek olan bir dershane çocuğunuzu da başarıya ulaştırır. 

Etimesgut’taki dershaneler ise bu konuda oldukça deneyimlidir. Eğer Etimesgut’ta bir dershane arıyorsanız küçük bir araştırma ile onun için en doğru ve kaliteli dershaneyi rahatlıkla bulursunuz. Sizlere şimdiden kolay gelsin…

Comments are closed.